Blog

IT-oddelenia

Blog

Ako naplniť význam IT oddelení aj v digitálnej dobe?

Ako naplniť význam IT oddelení v digitálnej dobe?

IT oddelenia spoločností v súčasnosti bojujú s naplnením svojho významu. Zamestnanci majú svoje vlastné zvyky a využívajú svoje vlastné nástroje a aplikácie. IT oddelenia sa pri ponúkaní obchodných aplikácií majú problém odlíšiť, a preto musia nepretržite pracovať na tom, aby “predali” tieto aplikácie vlastnej spoločnosti. A pritom zamestnanci nemôžu byť nútení, aby nástroje používali - musia ich sami chcieť vyskúšať. IT oddeleniam následne vedenie znižuje rozpočty, pretože si uvedomuje, že každé oddelenie volí aplikácie podľa svojho uváženia.

Súčasný vývoj

Podľa tradičného zmýšľania má IT oddelenie poskytnúť nástroje a podporu pre komunikáciu a prácu. To však nezohľadňuje fakt, že takmer 60% podniku má na nákup technológií určených na spoluprácu svoj vlastný rozpočet, ktorý je nezávislý od IT oddelenia. Za výber, nákup, implementáciu a ani monitoring aplikácie tak už nie sú zodpovedné IT oddelenia.

Ešte zaujímavejšie je, že ľudia používajú všetky druhy nástrojov, ktoré si navyše nakupujú sami. Tento jav sa nazýva „Shadow IT“. To znamená, že firma sama nakupuje IT vybavenie bez vedomia IT oddelenia. Tento krok nemusí byť práve šťastný, pretože vystavuje firmu bezpečnostnému riziku. Ako vidíte IT manažment teraz?

Vyčleňte svojmu IT oddeleniu väčší rozpočet

Vzhľadom na to, že firmy uprednostňujú svoje vlastné aplikácie, je rozumné dohliadať na riadenie IT oddelenia, ktoré spoločne rieši výzvy podnikania a poskytuje vhodné IT riešenia. IT oddelenie si tak vo firme zachová svoj význam a zvolené riešenia prispôsobí politike (napríklad) informačnej bezpečnosti IT oddelenia. V spolupráci s podnikom tak dokáže IT oddelenie ponúknuť riešenia výziev, ktoré sa firme postavia do cesty.

Ako na to?

Chcete sa dozvedieť viac o tom, ako efektívne využívať nástroje na komunikáciu vo vašej spoločnosti? Vyplňte náš formulár a stiahnite si e-book “Sila podnikových nástrojov pre komunikáciu a spoluprácu”.

Súvisiace články

Stiahnuť e-book